Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Miejski Dzień Dziecka

Chociaż Dzień Dziecka wypada 1 czerwca w Świętochłowicach bawiliśmy się już wczoraj. Na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 wszyscy milusińscy mogli skorzystać z wielu darmowych atrakcji. Dzieci wzięły udział w bajkowych zabawach i konkursach z nagrodami. Obchody Dnia Dziecka zostały połączone z finałem VIII Metropolitalnego Święta Rodziny.

Wspólną zabawę rozpoczął koncert laureatów XIX Konkursu Piosenki Przedszkolaka. Dla publiczności zagrali także członkowie zespołu De Ja Vu. Uśmiechy na twarzach najmłodszych z powodzeniem wywoływali klauni Frodo i Frudella.

Urozmaiceniem tego dnia były bezpłatne atrakcje m.in.: przejażdżki ciuchcią, dmuchane zamki i balony. Dzieci zajadały  się smaczną watą cukrową i popcornem. W programie nie zabrakło też  licznych gier i zabaw, a nawet efektownych pokazów kuglarzy.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się osada słowiańska. Jej goście sprawdzali się w strzelaniu z łuku, wypiekaniu chleba w murowanym piecu, a także rzucaniu piłką do głowy kapusty. Duże wrażenie wywierały strzały z armaty, czerpanie papieru z celulozy oraz wyrabianie masła w oparciu o tradycyjną recepturę.