Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Masz pomysł na rewitalizację? Podziel się!

Instytucje, organizacje pozarządowe i przedsiębiorcy, którzy mają pomysł na ożywienie zdegradowanych obszarów Świętochłowic mogą podzielić się nim z władzami miasta. Urząd miejski chce poprawić warunki życia mieszkańców. W tym celu przystąpił do opracowania „Lokalnego Programu Rewitalizacji Świętochłowic”.

Program zbierze działania, które mają ożywić zdegradowane obszary miasta, przywróci ład przestrzenny i gospodarczy, a także odbuduje więzi społeczne.

Lokalny Program Rewitalizacji jest dokumentem określającym kierunki działań rewitalizacyjnych. Posłuży on do pozyskania pieniędzy z Unii Europejskiej przez władze samorządowe oraz innych uprawnionych beneficjentów. Dlatego tak istotne jest włączenie mieszkańców w przygotowanie właściwych projektów. Dzięki temu pozyskane pieniądze zostaną wydane, tam gdzie będą naprawdę potrzebne.

Aby przekazać swoja propozycję należy pobrać i wypełnić kartę projektu, a następnie dostarczyć ją do urzędu miasta.

Można to zrobić na dwa sposoby, tradycyjnie przesyłając kartę pocztą na adres Urząd Miejski w Świętochłowicach – Wydział Architektury i Gospodarki Przestrzennej 41-600 Świętochłowice, ul. Katowicka 54. Można także skorzystać z poczty elektronicznej, adres to rewitalizacja@swietochlowice.pl.

Dodatkowe informacje są dostępne w Wydziale Architektury i Gospodarki Przestrzennej pod nr tel. 32 349 18 92. Propozycje projektów będą przyjmowane do 18 sierpnia 2014.

Za opracowanie „Lokalnego Programu Rewitalizacji Świętochłowic do roku 2030” odpowiedzialna jest firma EU-CONSULT Sp. z o.o., która została wyłoniona w przeprowadzonym przez miasto Świętochłowice postępowaniu o zamówienie publiczne. Prace związane z opracowaniem LPR są elementem projektu „Zintegrowane podejście do problemów obszarów funkcjonalnych na przykładzie Chorzowie, Rudy Śląskiej i Świętochłowic”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna.

Pobierz: 

Karta przedsięwzięcia inwestycyjnego,

Karta projektu socjalnego lub działań społecznych.

Dowiedz się więcej