Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Lekcje pokazowe za nami

Zakończyły się lekcje pokazowe dla sześciolatków i ich rodziców. To był drugi etap kampanii „Sześciolatek każdy wie w szkole wcale nie jest źle”. Podsumowanie już we wtorek 15 marca w Centrum Kultury Śląskiej na Zgodzie.

Na spotkania – lekcje pokazowe i dni otwarte - do szkół przyszło wielu rodziców sześciolatków. Część z nich mimo wcześniejszych wątpliwości postanowiła posłać we wrześniu dzieci do pierwszej klasy. Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic - osobiście w lutym przekonywał ich o korzyściach płynących z tej decyzji podczas spotkań we wszystkich miejskich przedszkolach. Wspierała go m.in. Karina Pawłowska, dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty, nauczyciele, psychologowie, a także rodzice dzieci, które już chodzą do szkoły.

Wśród argumentów przemawiających za rozpoczęciem nauki przez sześciolatki specjaliści wymieniają m.in. duże możliwości intelektualne pozwalające szybko przyswajać wiedzę, zaspokajanie ciekawości oraz fakt, że szkoła wpływa na szybsze usamodzielnienie się, uczy odpowiedzialności, współpracy i działania zespołowego.

Zdjęcia z lekcji pokazowych w Szkołach Podstawowych nr 3 i 4.