Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Kreatywne warsztaty nagrodzone

„Kreatywne warsztaty w Wieżach KWK Polska z Kasią Majzel-Pośpiech” decyzją jury otrzymały nagrodę główną „Słoneczniki 2018” w kategorii sztuki wizualne. Zajęcia zostały również docenione przez rodziców, którzy w wyniku otwartego głosowania przyznali im niezależnie „Nagrodę Rodziców”.

Wyróżnienia przyznawane są najlepszym inicjatywom dla dzieci i młodzieży, które uczą poprzez zabawę.

Warsztaty w Wieżach KWK Polska odbywają się regularnie raz w miesiącu i są bezpłatne. Przeznaczone są dla dzieci w wieku od 5 lat. Liczba miejsc jest ograniczona ze względu na konieczność przygotowania odpowiedniej ilości materiałów, stąd prowadzone są zapisy. – W zajęciach zwykle uczestniczy około 15-20 osób. Dzieci często przychodzą z rodzicami i widzę, że oni też dają się wciągnąć w zabawę. Bardzo ważne jest to, że rodziny mogą wspólnie spędzać czas – mówi Katarzyna Majzel-Pośpiech, prowadząca i autorka warsztatów, która w tym roku została wyróżniona za swoją działalność także tytułem „50. najbardziej kreatywnych w Polsce”.

Każde spotkanie to inny temat i zdobywanie nowych umiejętności. Dzieci uczą się projektowania, szycia. Tworzą przedmioty, z których na co dzień korzystają takie jak piórniki, maskotki, poduszki, doniczki do kwiatów. Projektują i wykonują pocztówki z miasta, a nawet domki dla ptaków. Wszystko robią same, ucząc się kreatywnie spędzają czas.

Największym zainteresowaniem cieszyły się dotąd zajęcia z szycia oraz sadzenia kwiatów. – Formuła warsztatów jest otwarta. Nie korzystam z tzw. „gotowców”. Nie narzucam formy, bo pomysłowość dzieci jest najważniejsza i nie ma granic – opowiada Majzel-Pośpiech. Nie jest jej trudno utrzymać uwagę u swoich podopiecznych. – Dzieci są bardzo zainteresowane zadaniami. Wszystko dlatego, że robią coś co lubią i czynią to według własnego pomysłu. A to, co stworzą mogą później zabrać ze sobą do domu – dodaje.

Kolejne warsztaty w Wieżach KWK Polska już 6 października. Dzieci będą projektować grę planszową.