Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Koncert dla seniorów

„Gwiazdka w Sercu” – taką nazwę ma Świąteczny Koncert Charytatywny, który odbędzie się w Świętochłowicach tydzień przed Bożym Narodzeniem. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla seniorów z Miejskiego Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień”.

W tym miejscu starsze osoby znajdują spokój i radość. Często odzyskują też poczucie bezpieczeństwa, zawiązują nowe znajomości, a nawet zawierają małżeństwa. W MDPS-ie realizują swoje pasje. Niektórzy malują, inni piszą wiersze lub uczestniczą w turniejach gier planszowych.

- Urodziłam się i pracowałam w Świętochłowicach. Z zawodu jestem pielęgniarką dziecięcą i przeciw epidemiologiczną. Przez prawie 50 lat byłam przedszkolanką. Pracowałam m.in. w przedszkolu zakładowym przy Hucie Florian. Do Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” trafiłam, bo byłam samotna. Niczego mi tutaj nie brakuje. Mam dobrą opiekę, otaczają mnie dobrzy ludzie – mówi pani Urszula.

- Byłam samotna i schorowana. Trudno było mi zadbać o siebie, wyjść do lekarza, czy do apteki. Do Domu trafiłam 9 lat temu po przejściu zawału. Dopiero tutaj poczułam się spokojnie. Zaczęłam malować i pisać wiersze na różne okazje. Potrzebujemy nowego sprzętu do zabiegów i rehabilitacji. Korzystamy z niego każdego dnia – przekonuje Janina.

Koncert odbędzie się 18 grudnia o godz. 18. w Centrum Kultury Śląskiej Zgoda przy ul. Krauzego 1. Dla seniorów zagrają Orkiestra Rozrywkowa Big Silesian Band, a także Magdalena Krzywda, Bartosz Jaśkowski i Marian Makula. Całość poprowadzi red. Maciej Szczawiński.

Zaproszenia są w cenie 20, 50 i 100 zł. Podczas koncertu zostanie zorganizowana loteria – los w cenie 10 zł.  Organizator Stowarzyszenie „Razem dla Świętochłowic”  przygotowało wiele atrakcyjnych nagród.