Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Koncert charytatywny - już jutro

Jutro o godz. 18 w Centrum Kultury Śląskiej odbędzie się Świąteczny Koncert Charytatywny  „Gwiazdka w Sercu”. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla seniorów z Miejskiego Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień”.

Warto pamiętać, że w MDPS toczy się normalne życie.

– Poznaliśmy się mieszkając już w tym domu. 18 października minęła nasza pierwsza rocznica ślubu, który zawarliśmy w kaplicy Miejskiego Domu Pomocy Społecznej „ Złota Jesień”. Jesteśmy zgodnym małżeństwem – mówią Danuta i Bernard.

Pani Danuta mieszka w świętochłowickim domu od 6 lat. Lubi gry planszowe, szczególnie „młynek” i „super pamięć”. Często uczestniczy w turniejach. Pan Bernard był zapalonym gołębiarzem. Miał ok. 70 ptaków, a wśród nich takie które odnosiły sukcesy. Najważniejszym było wicemistrzostwo w lotach gołębi młodych. Obecnie lubi grać w Skata. Przed pójściem na emeryturę był górnikiem Kopalni „Śląsk-Matylda”.

Wielu mieszkańców domu, w czasach aktywności zawodowej, odgrywało ważną rolę w rozwoju Świętochłowic.

- Przez 40 lat pracowałam w Domu Kultury Huty Florian. Zaczynałam na stanowisku pomocy biurowej. Gdy kończyłam pracę byłam starszym referentem kulturalno-oświatowym. W 1988r. otrzymałam nagrodę Huty Florian za publikację „Jak rozwijało się życie kulturalno-oświatowe w moim zakładzie pracy po II wojnie światowej”. Do DPS trafiłam prosto ze szpitala. Nie mam rodziny, która mogłaby się mną zająć. Potrzebuję stałej opieki. Miałam udar - tłumaczy pani Teresa.

Koncert odbędzie się 18 grudnia o godz. 18. w Centrum Kultury Śląskiej Zgoda przy ul. Krauzego 1. Dla seniorów zagrają Orkiestra Rozrywkowa Big Silesian Band, a także Magdalena Krzywda, Bartosz Jaśkowski i Marian Makula. Całość poprowadzi red. Maciej Szczawiński.

Zaproszenia są w cenie 20, 50 i 100 zł. Podczas koncertu zostanie zorganizowana loteria – los w cenie 10 zł.  Organizator Stowarzyszenie „Razem dla Świętochłowic”  przygotowało wiele atrakcyjnych nagród.