Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Kasa czynna dłużej

Kasa Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach czynna jest od lutego w godzinach pracy magistratu, bez przerw. Zmieniła się także jej lokalizacja.

Obecnie kasa znajduje się na niskim parterze w pokoju nr 5. Dostęp do nowego pomieszczenia jest łatwiejszy szczególnie dla osób starszych i niepełnosprawnych, również tych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wchodząc od strony południowej, mogą oni korzystać ze znajdujących się tam podjazdów.

Wydłużono również godziny otwarcia kasy i dostosowano je do czasu pracy Urzędu. - Obecnie obsługują ją dwie osoby, jednak w okresach wzmożonego ruchu uruchomione zostanie trzecie stanowisko – zapewnia Ewa Jakubowska, sekretarz miasta.

Osoby dokonujące wpłat, tak jak dotychczas, najpierw powinny udać się do właściwego wydziału w celu ustalenia wysokości wpłaty i wydania odpowiedniej dyspozycji do kasy. Nie dotyczy to osób niepełnosprawnych i starszych. W razie potrzeby do nich wzywany będzie pracownik merytoryczny.

W przyszłości wszystkie sprawy związane z dokonywaniem wpłat załatwiane będą w kasie. Aktualnie analizowane są możliwości wdrożenia właściwego oprogramowania. 

Jednocześnie przypominamy, że 15 marca br. należy uiścić podatek od nieruchomości, zaś 31 marca br. upływa termin dokonania opłaty za wieczyste użytkowanie.

 

Godziny otwarcia kasy Urzędu Miejskiego:

- w pn. od 7.30 do 17.00,

- od wt. do czw. w godz. od 7.30 do 15.30,

- w pt. od 7.30 do 14.00.