Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

IV Bieg Hałdami Śląska - trwają zapisy

W sobotę, 26 maja o godzinie 11:00 rozpocznie się czwarta edycja Biegu Hałdami Śląska. Start spod  pomnika Powstańca Śląskiego w Lipinach. Do wyboru trasy o długości 6 lub 12 km. Trwają zapisy, liczba uczestników, którzy mogą otrzymać pakiet startowy jest ograniczona.

Zapisy elektroniczne prowadzone są na stronie www.biurozawodow.pl  (dokładny link:  http://biurozawodow.pl/events/info/haldami-slaska-2018 ). Wpisowe wynosi 60 zł. Dla 150 uczestników organizatorzy przygotowali pakiety startowe (m.in. medal, pamiątkowa koszulka oraz posiłek regeneracyjny na mecie). Po wyczerpaniu tego limitu wciąż możliwe będzie zapisanie się do biegu. Wszyscy chętni będą mogli wystartować, jednakże bez pamiątkowej koszulki i medalu. Otrzymają ciepły posiłek oraz napoje. Wpisowe bez pakietu startowego wynosi 20 zł.

- Trudno porównać ten start do tych poprowadzonych po asfalcie. To zupełnie inne bieganie. Część trasy wyznaczyliśmy na Ajsce. Ma ona przełajowy, nawet górski charakter. Dodatkową trudnością są naturalne przeszkody, jak podbiegi i zbiegi. To nie są łatwe kilometry, ale bardzo przyjemne i dające ogromną satysfakcję – podkreśla Krzysztof Kiełkowski z UKS Ronin Świętochłowice, organizator zawodów.

- Cieszymy się, że nasz bieg ma szerszy kontekst i w tak aktywny sposób możemy przypomnieć o poświęceniu powstańców śląskich – dodaje.

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski.

Więcej o samym biegu można przeczytać na facebookowym fan page’ u - https://www.facebook.com/BiegPamieci/

PLAKAT 

Tak było w ubiegłym roku: