Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

II Metropolitalna Gra Miejska

Tajemniczy list. Wielka miłość, a w tle konflikt polsko-niemiecki. Czy powstańcowi uda się odnaleźć ukochaną? Na pewno nie bez pomocy graczy – uczestników wyjątkowej gry miejskiej, jakiej na Śląsku jeszcze nie było. Rozpoczęły się zapisy do udziału w II Metropolitalnej Grze Miejskiej organizowanej przez Metropolię „Silesia”, której finał będzie miał miejsce w Świętochłowicach. Tym razem uczestnicy gry  cofną się w czasie, by wziąć udział w wyjątkowej przygodzie związanej z okresem Powstań Śląskich. Osią fabularną będzie poszukiwanie przez pewnego powstańca jego zaginionej ukochanej na tle rozdartego przez wojnę i politykę Górnego Śląska. Tylko dzięki pomocy graczy Franciszek będzie mógł odnaleźć swoją ukochaną. Temat gry nie jest przypadkowy, gdyż  w  tym roku obchodzimy okrągłą 90. rocznicę przyłączenia Górnego Śląska do Polski. 

Udział w grze jest bezpłatny! Można zgłaszać 2- i 3-osobowe drużyny zarówno do całej gry, jak i do poszczególnych jej etapów. W każdym z nich przygotowane są miejsca dla 80 drużyn. Warunkiem udziału jest obecność w drużynie przynajmniej jednej pełnoletniej osoby. Maila z imionami, nazwiskami, wiekiem i telefonem kontaktowym drużyny należy wysyłać na adres e-mail: gramiejska@pelniakultury.pl

Gra podzielona jest na cztery etapy. W dwóch pierwszych uczestnicy będą wykonywać zadania na terenie poszczególnych miast Metropolii „Silesia”, zdobywając wiedzę o tych miastach oraz o Powstaniach Śląskich. W kolejnych dwóch - ściśle powiązanych z fabułą, gracze śledzić będą losy powstańca i jego ukochanej na przestrzeni kolejnych powstań śląskich. 19 maja, podczas I - go etapu, gracze odwiedzą Rudę Śląską i Chorzów . II etap obejmie Gliwice, Bytom i Piekary Śląskie. III rozegra się w Katowicach, a IV wraz z wielkim finałem na terenie Świętochłowic, gdzie właśnie powstaje nowoczesne Muzeum Powstań Śląskich. – Każda kolejna gra ma nie tylko bawić, ale również uczyć. Tym razem postanowiliśmy przybliżyć uczestnikom trudną historię Śląska z początku XX wieku. Mam nadzieję, że będzie to świetna lekcja historii – podkreśla przewodniczący GZM i prezydent Świętochłowic, Dawid Kostempski.

plakat