Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Festiwal im. Gorczyckiego

Od 12 do 30 kwietnia br. odbedzie się VIII Międzynarodowy Festiwal im. G.G. Gorczyckiego. Jak co roku, na 20 koncertach festiwalowych w najwiekszych miastach województwa sląskiego zaprezentują się znakomici artyści z całego świata, niejednokrotnie debiutując w premierowym repertuarze.

The King’s Singers, Paul Esswood, Leszek Możdżer, Giancarlo Guerrero, Jamie Walton, Ingrid Fliter, Philippa Hyde, Waldemar Malicki, Orkiestra Aukso, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Camerata Silesia, Audiofeels – to tylko niektóre nazwiska festiwalu, który w tym roku zorganizowany zostanie pod hasłem “Nowe interpretacje”.             

Na pierwszym z koncertów usłyszymy, wielkie i przesławne  oratorium Józefa Haydna „Stworzenie Świata” w oryginalnym XIX-wiecznym polskojęzycznym przekładzie. Wielce ciekawą propozycją dla miłośników muzyki nowszej i współczesnej okaże się też niewątpliwie koncert celebrujący setną rocznicę urodzin Witolda Lutosławskiego w wykonaniu znakomitego brytyjskiego wiolonczelisty Jamie’go Waltona z towarzyszeniem Orkiestry Aukso i Młodej Filharmonii Aukso pod batutą Marka Mosia. Po raz pierwszy w Polsce, w koncercie kameralnych arcydzieł wokalnych Henry'ego Purcella, wystąpi znakomita sopranistka Philippa Hyde w towarzystwie  legendarnego kontratenora Paula Esswooda. Szczegóły można znaleźć na stronie festiwalu i na plakacie.

 
STRONA FESTIWALU

PLAKAT