Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Filmy w plenerze

W najbliższy piątek warto zasiąść przed ekranem kina plenerowego na „Skałce”. Na miłośników tej formy sztuki organizatorzy przygotowali ponad 1, 5 godz. ucztę. 

Kolejna odsłona kina plenerowego na „Skałce” odbędzie się 25 lipca br. o godz. 21: 00 (piątek). W przypadku niesprzyjającej pogody projekcja zostanie odwołana. Cykl zakończy się 1 sierpnia.

Tym razem zobaczymy:

MOJE? (reż. Marek Głuszczak / fabularny / 16 min)

Polę usilnie stara się utrzymać przy sobie Paweł. Jej były chłopak, Robert, próbuje ex-dziewczynę na swój specyficzny sposób odzyskać. Ale czy ktokolwiek zapyta, czego pragnie Pola?

PROSIMY ZACHOWAĆ OSTROŻNOŚĆ (reż. Rafał Paluszkiewicz / dokumentalny / 12 min)

Film nakręcony w kaliskim schronisku dla zwierząt. Być może o zwierzętach, być może o ludziach - a najprawdopodobniej o czymś wspólnym…

DOTYK POŚREDNI (reż. Maciej Wiktor / fabularny / 15 min)

Film przedstawiający losy pary, która wyjechała na weekendowy relaks za miasto. Jednak nie wszystko poszło tak, jak zamierzali...

SZTUKA NARZEKANIA (reż. Karolina Łuczak / dokumentalny / 15 min)

Gregory jest Brazylijczykiem. Pokochał Polskę i chciałby zostać Polakiem, a nie kolejnym obcokrajowcem. Ma tylko jeden problem – nie potrafi narzekać.

PAN OD HISTORII (reż. Przemysław Filipowicz / fabularny / 15 min)

Tytułowym panem od historii jest nauczyciel w liceum, którego żona zostawia dla młodszego kochanka. Bohater osaczony przez świat kultu młodości, chcąc odzyskać poczucie odebranej męskości, postanawia wrócić do "gry".

ROSA ALBA (reż. Beniamin Szwed / animacja / 8 min)

W burzową noc w obskurnym hotelu zatrzymuje się tajemniczy mężczyzna. Pogrążony w zadumie zmierza prosto do swojego pokoju. O czym myśli? Co spotka go w ciasnym, dusznym pomieszczeniu? I dlaczego u jego drzwi stoją białe róże?

CO RAZ ZOSTAŁO ZAPISANE (reż. Martin Rath / dokumentalny / 11 min)

Historia mężczyzny, który raz jeszcze postanawia zacząć życie od nowa. Kolejne próby kończą się niepowodzeniem. Nic się nie zmienia, zupełnie jak tatuaże, którymi pokryte jest całe jego ciało.

Więcej informacji na: www.facebook.com/kinoletnie