Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Dzieci rozpoczną rok akademicki

Po co Polsce wojsko i czy dziewczyny mogą być żołnierzami? Dlaczego wymarły dinozaury? Czy węgiel jest podstawą życia? Na te i inne pytania odpowiedzi poszukają studenci Uniwersytetu Dziecięcego w Świętochłowicach. W najbliższą sobotę - 11 października br. odbędzie się inauguracja roku akademickiego 2014/2015.

Uniwersytet Dziecięcy w Świętochłowicach już po raz trzeci zaprosił dzieci do wspaniałej przygody w świecie nauki. Młodzi odkrywcy znów będą uczestniczyć w interaktywnych wykładach, a także warsztatach fakultatywnych. Celem zajęć dla młodych studentów jest umożliwienie rozwoju potencjału twórczego i intelektualnego dzieci, rozbudzenie aktywności poznawczej, a także przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu różnych dziedzin nauki.

Wykład inauguracyjny „Pamiętaj chemiku młody!” poprowadzi popularyzator nauki Mateusz Stocki. Słuchacze wcielą się w role chemików pod okiem wybitnego specjalisty od efektów specjalnych. Eksperymenty z kolorowymi płynami, probówkami, kwasami i zasadami, spodobają się nie tylko najmłodszym odkrywcom, ale także dorosłym. Ogromne emocje i zachwyt dzieci wywołają kolorowe wybuchy w butelkach oraz ogień zamknięty w metalowej tubie.

W ramach wspólnej inicjatywy Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej i Urzędu Miasta Świętochłowice w ciągu roku akademickiego 2014/2015 zostanie zorganizowanych dziesięć interaktywnych wykładów, prowadzonych przez wykładowców z całej Polski, którzy specjalizują się również w prelekcjach dla dzieci. Podobnie jak ich starsi koledzy, studenci Uniwersytetu Dziecięcego otrzymają indeksy, które odbiorą z rąk Dawida Kostempskiego - prezydenta Świętochłowic oraz dr. Inż. Pawła Sobczaka - Dziekana Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Wszystkie spotkania będą się odbywać w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Harcerskiej 1 w Świętochłowicach.

Udział w wykładzie inauguracyjnym jest bezpłatny. Zapisy do Uniwersytetu Dziecięcego w Świętochłowicach nadal trwają. 

Dowiedz się więcej