Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Dni Miasta 2014

Tegoroczne Święto Miasta w Świętochłowicach będzie trwać trzy dni. W tym czasie każdy mieszkaniec powinien znaleźć coś dla siebie. Liczne koncerty, darmowe atrakcje dla dzieci i dorosłych oraz emocje sportowe pozwolą ciekawie spędzić ten czas.

Świętochłowickie Święto Miasta potrwa od 6 do 8 czerwca. Pierwszego dnia na „Skałce” odbędzie się RAP FESRTIWAL 2014. Na scenie pojawią się BCH, Żeton, Miuosh, Kali, Tewu i Sobota. Jak ruszać się do bitu zaprezentują Paulina Przestrzelska i Maciej Florek – tancerze, znani z programu „You Can Dance”. Gwiazdą wieczoru, której występ zaplanowano na godz. 22: 00, będzie łódzki raper O.S.T.R. Całość poprowadzi znawca i wieloletni fan kultury hip-hopowej, Hirek Wrona.

Kolejny dzień będzie nie mniej interesujący. Warto uczestniczyć w nim od początku. Przed południem z ul. Katowickiej wyruszy barwny korowód, który dotrze aż do Parku Jordanowskiego. Dzieci z pewnością docenią, przygotowaną specjalnie dla nich, Strefę Atrakcji. Po południu scena rozstawiona na „Skałce” znów będzie gościć artystów. Tym razem dla świętochłowiczan zagra grupa „Kompilacja”, Jacek Dubicki z zespołem oraz „Highway”. Ciekawie zapowiada się także występ Marcina Kindli. A, to jeszcze nie wszystko. O 21: 30 na scenę wyjdą muzycy zespołu „Bajm”. Przed mikrofonem stanie niezastąpiona Beata Kozidrak. Takie połączenie gwarantuje energetyczny występ, którego nie można przegapić.

Niedziela będzie nieco spokojniejsza, ale na pewno nie będzie nudna. Miłośnicy śląskiego grania i humoru powinni odwiedzić „Skałkę”. Na estradzie wystąpi, bowiem kabaret „RAK”, Teresa Werner, Mariusz Kalaga oraz „New for You”. Święto Miasta będzie także okazją do rozegrania turnieju piłki nożnej. Na „Orliku” Reprezentacja Samorządowców zmierzy się z Reprezentacją Artystów Polskich. Nikt, jednak nie będzie mógł narzekać na brak oddanych strzałów. Tego dnia odbędzie się także Turniej Strzelecki – Hunter Team Śląsk.

Święto Miasta Świętochłowice jest wspierane przez imprezy towarzyszące. W sobotę, 7 czerwca rozpocznie się w Parku Heiloo VI Piknik Forteczny – Piaśniki 2014. W sobotę i niedzielę (7, 8 czerwca) na boisku SP 1 zostaną rozegrane mecze w ramach Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt.