Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Boiska dofinansowane z Ministerstwa

Świętochłowice otrzymały 136 tys. złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki na wybudowane dwa boiska przy Szkole Podstawowej nr 19 w dzielnicy Lipiny. Miasto wydało na inwestycję ponad  550 tys. zł. Dofinansowanie pokrywa blisko 25 proc. tej kwoty.      
 
Pieniądze przyznano ze Środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej na rok 2016. Gmina jest w trakcie zawierania umowy na dofinansowanie zadania.  
 
- Przez ostatnie pięć i pół roku zmodernizowaliśmy osiem kompleksów sportowych w mieście. Zależy mi na tym żeby w każdej dzielnicy powstały nowoczesne, wielofunkcyjne boiska. Tak też się dzieje – mówił Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic.
 
Przypomnijmy, że dwa nowoczesne boiska przy Szkole Podstawowej nr 19  otwarto w czerwcu br. Jedno z nawierzchnią poliuretanową do gry w piłkę ręczną. Drugie wyłożone sztuczną trawą do gry w mini piłkę nożną. Wokół ustawione zostały piłkochwyty, latarnie, ławki i kosze na śmieci. Cały teren jest monitorowany.
 
W naszym mieście z nowoczesnych boisk korzystają już m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, Gimnazjów 2 i 5 oraz mieszkańcy osiedla Ustronie.