Biznes

„Wsparcie prawne dla startupów” – pomoc dla młodych firm w wysokości 2 mln zł

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłasza kolejną edycję konkursu „Wsparcie prawne dla startupów”. Prawnicy z renomowanych kancelarii prawnych pomogą młodym przedsiębiorcom z całej Polski m.in. w przygotowaniu i negocjowaniu umów inwestycyjnych, ocenie ryzyk prawnych, analizie i procedowaniu umów z kontrahentami.

„Wsparcie prawne dla startupów” – pomoc dla młodych firm w wysokości 2 mln zł

Przedsiębiorca spośród kancelarii współpracujących z PARP samodzielnie wybierze tę, która będzie świadczyć dla niego usługi prawne. Program jest finansowany z dotacji celowej Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Celem programu jest sfinansowanie kosztów doradztwa prawnego wspierającego startupy w zakresie współpracy z inwestorami oraz kontrahentami. Kwota wsparcia dla jednego przedsiębiorcy biorącego udział w programie może wynieść 22 tys. zł.

O wsparcie świadczone przez wyłonione przez PARP kancelarie mogą ubiegać się startupy, czyli mikro-, mali i średni przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą nie dłużej niż 5 lat. Istotnym warunkiem udziału w programie jest dysponowanie listem intencyjnym od inwestora, który potwierdzi zainteresowanie rozpoczęciem lub kontynuowaniem współpracy z danym startupem.

Program finansowany jest ze środków budżetu państwa.

Nabór wniosków rusza już 12 lipca i potrwa do 3 sierpnia 2022 r.

Informacje o programie dostępne są na stronie: https://www.parp.gov.pl/component/content/article/81893:rusza-szosta-edycja-programu-wsparcie-prawne-dla-startupow-mlode-firmy-uzyskaja-pomoc-w-wysokosci-2-mln-zl