Biznes

Webinar „Droga do Horyzontu Europa – planowanie strategiczne”

Komisja Europejska przyjęła 15 marca 2021 r. pierwszy plan strategiczny dla programu „Horyzont Europa” na lata 2021–2024 wyznaczając priorytety w zakresie badań naukowych i innowacji. Wszystkich , którzy chcą pogłębić wiedzę w tym temacie, zapraszamy do udziału w webinarze, który odbędzie się w najbliższy czwartek – 8 kwietnia.

Droga do Horyzontu Europa – planowanie strategiczne

Plan strategiczny jest nowością w programie ramowym i ma zagwarantować, że działania Unii Europejskiej w zakresie badań naukowych i innowacji będą przyczyniać się do realizacji priorytetów UE, w tym stworzenia ekologicznej i cyfrowej Europy.

Referat Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach, w imieniu organizatorów, zaprasza do udziału w webinarze „Droga do Horyzontu Europa – planowanie strategiczne”, który odbędzie się 8 kwietnia br. (czwartek) w godz. 10:30 – 12:00.

W spotkaniu wezmą udział: Pani Aleksandra Kordecka, Kierownik Działu Strategicznego Planowania i Programowania Horyzontu w Dyrekcji Generalnej ds. Badań Naukowych i Innowacji Komisji Europejskiej, która opowie o najważniejszych celach strategicznych na lata 2021-2024 i opracowywaniu programów pracy, Pani Agata Janaszczyk, radca ds. badań naukowych w Stałym Przedstawicielstwie RP przy UE, która przedstawi przebieg działań po stronie Rady Unii Europejskiej oraz Pani Ewa Kocińska-Lange, Dyrektor Biura NCBR w Brukseli/BSP, która zaprezentuje proces konsultacji dokumentów strategicznych z perspektywy państw członkowskich.

Na koniec spotkania przewidziana jest sesja pytań i odpowiedzi z prelegentkami.

Rejestracja