Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Awanse i nagrody dla policjantów

W  Centrum Kultury Śląskiej odbyły się wczoraj obchody Święta Policji. Wzięli w nich udział m.in. przedstawiciele władz samorządowych z prezydentem Dawidem Kostempskim i przewodniczącym Rady Miejskiej Markiem Palką na czele, kierownicy miejskich instytucji oraz funkcjonariusze śląskiej komendy wojewódzkiej.

- Cieszę się, że wspólnie prowadzimy szereg ważnych projektów, czego przykładem mogą być ostatnio zorganizowana „Noc Profilaktyki” czy skierowana do młodszych dzieci akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Składam Wam wszystkim podziękowania za niezmienną gotowość do niesienia pomocy mieszkańcom Świętochłowic oraz za zaangażowanie w wypełnianie codziennych obowiązków – mówił Dawid Kostempski.

Podczas uroczystości przyznano policjantom awanse na wyższe stopnie służbowe. Ponadto prezydent wręczył nagrody specjalne dwunastu wyróżniającym się w służbie funkcjonariuszom. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Dęta Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Święto policji w Polsce obchodzone jest co roku 24 lipca. Ustanowione zostało przez Sejm RP w 1995 roku. Nawiązuje do rocznicy powołania w 1919 polskiej Policji Państwowej.