Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Świętochłowice mówią NIE dopalaczom

W ramach ogólnopolskiej akcji PaT – „Profilaktyka a Ty” prezydent miasta Dawid Kostempski wyszedł z inicjatywą przeprowadzenia w placówkach dydaktycznych zajęć dotyczących walki z dopalaczami.

W warsztatach trwających od 1 do 12 czerwca wezmą udział szóstoklasiści, gimnazjaliści oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Dla uczestników przygotowano konkursy na wykonanie plakatu „Dopalacze – nie tędy droga!”, opracowanie projektu edukacyjnego „Alternatywy do zażywania substancji psychoaktywnych”, a także przygotowanie ulotki „Stop dopalaczom”.

Liczba osób sięgających po psychoaktywne substancje zwane „wyrobami kolekcjonerskimi” ciągle wzrasta. Śląski sanepid alarmuje, że do 7 maja br. wystąpiło ponad 460 zatruć dopalaczami, a w 2014 roku było ich 600.

Warto przypomnieć, że „Profilaktyka a Ty” to program profilaktyczno – artystyczny propagujący modę na życie wolne od uzależnień. Jego celem jest zachęcanie młodzieży do konstruktywnego spędzania wolnego czasu, promowanie zdrowego stylu życia, rozbudzanie zainteresowań i ograniczanie kontaktu ze zjawiskami patologicznymi. W mieście do propagowania jego idei przyłączyło się 18 podmiotów. 

 Pierwsza świętochłowicka edycja PaT zakończy się 20 czerwca br. galą finałową w Centrum Kultury Śląskiej. Jeszcze w tym miesiącu (29 maja w godzinach od 15.00 do 16.30) odbędą się warsztaty fotograficzne w OPP przy ul. Bukowego 23.