Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Święto Szkoły Podstawowej nr 17

Konkursy piosenki, zawody sportowe, szachy z mistrzem, a także sprzedaż rękodzieła, wyrobów cukierniczych i wiele innych atrakcji czekało wczoraj na uczestników drugiej imprezy środowiskowej w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 17 w dzielnicy Chropaczów.

Drugą imprezę środowiskową, w ramach obchodów święta szkoły,  zorganizowano na boisku szkolnym. Uczestniczyli w niej uczniowie z rodzicami, mieszkańcy dzielnicy, przedstawiciele władz Świętochłowic,  a także gimnazjaliści z Łagiewnik, przedstawiciele warsztatów terapii zajęciowych TPD ze Świętochłowic oraz ośrodka dla osób niepełnosprawnych z Rudy Śląskiej. Z zainteresowaniem przyglądano się prezentacji ostatnich z gości, którzy pokazali w jaki sposób psy pomagają na co dzień niepełnosprawnym. Była ona uzasadniona tym bardziej, że w szkole prowadzone są zajęcia z dogoterapii.

Podczas tej imprezy szkolnej dużym powodzeniem cieszyły się także przygotowane przez rodziców i samych uczniów wypieki, które można było kupić już za symboliczną złotówkę. Chętnie grano w loterię fantową, a także zwiedzano, działającą od roku w „siedemnastce”, Izbę Regionalną. W pomieszczeniach starej harcówki i jednej z sal  zaprezentowano kuchnię, klasę lekcyjną i pokój, z przedmiotami codziennego użytku. Wśród eksponatów są, pamiętające czasy naszych dziadków, meble, sprzęt kuchenny, porcelana, stroje śląskie, dokumenty, kroniki i wiele innych. Najstarszy w kolekcji jest obraz z XIX wieku. Pamiątki, którymi opiekują się pracownicy szkoły - Renata Gawełczyk i Małgorzata Murgot, podarowali szkole mieszkańcy.

Mówi: Zofia Kita, dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 17 w Chropaczowie