Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Zakończyli rok szkolny 2016/2017

Uczniowie rozpoczęli długo wyczekiwane wakacje. W miejskich uroczystościach zakończenia roku szkolnego, zorganizowanych w Gimnazjum nr 5 wzięli udział m.in. Dawid Kostempski, prezydent miasta oraz Jerzy Buzek, poseł do Parlamentu Europejskiego, premier RP w latach 1997-2001.

Miejskie uroczystości zakończenia roku szkolnego 2016/2017 zorganizowano w Gimnazjum nr 5. Od września młodzież nie będzie się już uczyć w tego typu szkołach. To efekt reformy edukacji, autorstwa obecnego rządu. W budynku, gdzie dotychczas mieściło się to gimnazjum edukację będą kontynuować tylko dwa roczniki (obecna I i II klasa). Znajdą się jednak w strukturach istniejącej SP nr 8 jako oddziały gimnazjalne.

- Za dwa lata zupełnie znikną klasy gimnazjalne. Staramy się, aby zmiany były jak najmniej dotkliwe dla nauczycieli i uczniów. W tym roku poradziliśmy sobie z tym zadaniem – mówił Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic.

W ostatnich latach budynek Gimnazjum nr 5 został wyremontowany i doposażony. Pomieszczenia dostosowano do potrzeb gimnazjalistów, powstało też nowe boisko wielofunkcyjne.

- Młodzież z osiemnastu roczników, która uczęszczała do tej placówki będzie pamiętać swoją szkołę jako wyjątkowe miejsce, gdzie panowała wspaniała atmosfera do nauki i zawierania przyjaźni na całe życie - podkreślał Jerzy Buzek, poseł do Parlamentu Europejskiego, premier RP w latach 1997-2001.

W minionym roku szkolnym na terenie naszego miasta uczyło się ponad 5 tysięcy osób.