Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Zakończenie prac przy Chorzowskiej

Kończy się remont ostatniego, czwartego odcinka ulicy Chorzowskiej, czyli głównej oprócz DTŚ  - arterii wschód-zachód w mieście. Zakończenie prac nastąpi pod koniec października. Wjazd do Świętochłowic od strony Chorzowa będzie nie tylko estetyczny i wygodny, ale przede wszystkim bezpieczny.

- Przypominam, że ul. Chorzowska to najstarsza droga brukowana na Śląsku. Została utwardzona już w 1826 roku. W ramach kończącego się właśnie remontu nie tylko zrobiliśmy nową nawierzchnię, chodniki, sygnalizację, ale też wymieniliśmy całą podziemną infrastrukturę. Całość powinna służyć mieszkańcom przez długie lata – mówi Bartosz Karcz, wiceprezydent Świętochłowic.

Chorzowska rzeczywiście stała się wizytówką miasta. Wcześniej wyremontowano na niej także torowisko, przebudowano peron, dostosowując go do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Mieszkańcy pytają po co na Chorzowskiej powstał drugi, na razie nieużywany tor tramwajowy przy wyremontowanym skrzyżowaniu chorzowska/bytomska. Wyjaśniam, że wraz z partnerem, czyli Tramwajami Śląskimi - planujemy w kolejnych latach uruchomienie tej „nitki”. Została wykonana już teraz, aby w przyszłości ponownie nie utrudniać ruchu samochodów w tym rejonie – wyjaśnia wiceprezydent Karcz.

15 października została podpisana umowa z MPGK na remont nawierzchni ulic Podhalańskiej, Węglowej (w dwóch odcinkach), Śląskiej (na odcinku od ronda im. Jana Pawła II do ul. Zielonej) oraz remont drogi wojewódzkiej DW 902 (DTŚ) w granicach miasta. Zakres robót obejmuje m. in.: rozbiórkę nawierzchni, rozbiórkę krawężników, kostki i obrzeży, skropienia emulsją asfaltową, warstwy wiążącej, warstwy ścieralnej, ustawienie krawężników, obrzeży, wykonanie nawierzchni z kostki brukowej, regulację studzienek telekomunikacyjnych, zasuw gazowych i wodociągowych, włazów studni rewizyjnych oraz wpustów ulicznych, wykonanie docelowej organizacji ruchu (oznakowanie poziome).