Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Zachęcają do zakupu terenów inwestycyjnych

Ponad 100 nieruchomości na terenie całej Metropolii Silesia – to najnowsza zintegrowana oferta inwestycyjna miast Górnośląskiego Związku Metropolitalnego przygotowana na największe targi branżowe w Europie, Expo Real 2013 w Monachium. Świętochłowice promują tam szczególnie dwa tereny inwestycyjne - przy DTŚ i ul. Zielonej.

Targi Inwestycyjne EXPO REAL 2013 rozpoczęły się 7 października. Wspólne stoisko z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego oraz miastami: Katowice, Chorzów, Częstochowa, Wodzisław i Tarnowskie Góry jest największą polską ekspozycją na tej imprezie. Dodatkowo w części należącej do GZM promują się miasta członkowskie: Bytom, Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec oraz Świętochłowice i Zabrze. Nasze miasto reprezentują prezydent Dawid Kostempski wraz zastępcą Bartoszem Karczem.

Metropolia „Silesia” na promocję inwestycyjną miast członkowskich otrzymała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Projekt „ Inwestuj w Metropolii Silesia” ma wartość 950 tys. złotych, z czego 85 procent, czyli nieco ponad 800 tys. złotych stanowi dofinansowanie unijne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013.

Targi Expo Real w Monachium są jednymi z największych w Europie. W ubiegłym roku impreza zgromadziła ponad 1,7 tysiąca wystawców z 34 krajów. Odwiedziło ją w ciągu trzech dni 38 tysięcy osób z 71 krajów

Warto przypomnieć, że niedawno nasze miasto pozyskało kilka milionów złotych na uzbrojenie dwóch terenów inwestycyjnych - przy DTŚ i ul. Zielonej. Na pierwszym z nich, jeszcze w październiku, ruszą pierwsze prace. Docelowo wybudowana zostanie droga wewnętrzna oraz rondo, powstanie sieć wodociągowa, energetyczna  i kanalizacja deszczowa, teren zostanie też oświetlony. Już wkrótce ekipy budowlane wejdą też na teren przy ul. Zielonej.