Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Wiesz jak ożywić centrum miasta?

Deptak na ul. Katowickiej leży w centrum miasta, które powinno skupiać szereg ważnych funkcji. Co należy zrobić, aby to miejsce stało się „salonem”, miejscem spotkań i rozrywki, a równocześnie służyło do życia, pracy i zakupów? We wtorek, 30 września br., każdy będzie mógł zabrać głos w tej sprawie.

W Świętochłowicach rolę centrum pełni promenada biegnąca wzdłuż ul. Katowickiej wraz z kilkoma bocznymi uliczkami. Kilka lat temu została częściowo odnowiona, jednak nie odzyskała dawnej funkcji społeczno-gospodarczej.  Stopniowo narastają, więc problemy.

Co trzeba zrobić, aby deptak był atrakcyjny i przyjazny przy jednoczesnym zachowaniu dziedzictwa kulturowego miejsca i lokalnej tożsamości? Jak w dobie wielkich centrów handlowych rozwijać handel przy głównej ulicy miasta?

Mieszkańcy Świętochłowic, a także przedsiębiorcy i przedstawiciele stowarzyszeń będą mieli okazję zabrać głos w rozmowie na temat przyszłości centrum. Spotkanie poprowadzą eksperci z Instytutu Rozwoju Miasta z Krakowa.  

Konsultacje odbędą się 30 września br. (wtorek) o godz. 16:00 w budynku parafii ewangelickiej św. Jana Chrzciciela przy pl. ks. Leopolda Rabbe 1.