Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Wakacyjne remonty dróg

W Piaśnikach trwa modernizacja torowiska linii tramwajowej nr 7 i skrzyżowania ul. Bytomskiej z Chorzowską. W czasie wakacji remontami zostaną objęte także inne świętochłowickie ulice. Najbliższy rozpocznie się już w piątek – 17 lipca br.

W ramach przetargu wartego ponad 740 tys. zł  wykonawca przeprowadzi remonty fragmentów Drogowej Trasy Średnicowej, a także ulic Powstańców Śląskich i Śląskiej.

W najbliższy piątek rozpocznie się remont fragmentu Drogowej Trasy Średnicowej o łącznej powierzchni 5127,5 m2. Prace dotyczą dwóch pasów ruchu o długości 420 m przed wiaduktem kolejowy w kierunku Rudy Śląskiej oraz nawierzchni wiaduktu nad linią kolejową relacji Katowice-Gliwice na całej szerokości jezdni w kierunku Katowic. W obu kierunkach jezdnia zostanie zwężona do jednego pasa. Prace będą prowadzone także w godzinach nocnych i zakończą się w niedzielę - 19 lipca br.

Natomiast od poniedziałku 20 lipca do 1 sierpnia br. trwać będzie remont ul. Powstańców Śląskich na odcinku od ul. Korfantego do ul. Bytomskiej. Obejmie on m.in. wyfrezowanie warstwy wiążącej i ścieralnej, rozbiórkę starych krawężników i montaż nowych oraz wykonanie nowej nawierzchni wiążącej i ścieralnej o łącznej powierzchni 3300 m2. O planowanych utrudnieniach kierowcy będą informowani na bieżąco.

W ramach tego samego przetargu wykonany zostanie także remont nawierzchni ul. Śląskiej na odcinku od budynku nr 36 do nowego ronda na Zgodzie.  Naprawa jezdni obejmie m.in. wyfrezowanie warstwy ścieralnej i wiążącej, rozbiórkę starego i montaż nowego krawężnika, wykonanie warstwy wiążącej i ścieralnej o łącznej powierzchni ponad 2000 m2., wykonanie nowego oznakowania poziomego. Drogowcy zajmą się także chodnikiem. W planie jest rozbiórka starej nawierzchni i podbudowy, montaż obrzeży chodnikowych, wykonie nowej podbudowy i nawierzchni chodnika z kostki brukowej, a także montaż nowej wiaty przystankowej.

Za realizację zapisów umowy odpowiedzialne jest konsorcjum firm: Elektrownia Chorzów S.A z siedzibą w Chorzowie (lider) oraz Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp z.o.o. z siedzibą w Katowicach.