Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Uniwersytet Dziecięcy - trwają zapisy!

Rozpoczyna się drugi semestr zajęć na Uniwersytecie Dziecięcym w Świętochłowicach. Dla dzieci ciekawych świata zaplanowano 5 interaktywnych wykładów, kilkanaście warsztatów oraz wydarzeń specjalnych. Trwa nabór uzupełniający. 

W projekcie organizowanym od 4 lat przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej i Urząd Miejski w Świętochłowicach uczestniczy kilkudziesięciu młodych pasjonatów nauki.

- Największym zainteresowaniem dzieci cieszą się zajęcia fizyczno-chemiczne oraz przyrodnicze – mówi Dominik Penar, prodziekan ds. kształcenia ustawicznego w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.  – Na organizowanych przez nas zajęciach wiedzę można zobaczyć, dotknąć, namalować, a czasem nawet posmakować – dodaje. 

W nowym semestrze na Uniwersytecie Dziecięcym w Świętochłowicach będzie można m.in. pogłębić wiedzę na temat nietoperzy, dowiedzieć się o zaskakujących funkcjach mózgu, a także poznać sekrety teatru.

Wykłady Uniwersytetu Dziecięcego w Świętochłowicach odbywają się w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Harcerskiej 1. Patronem honorowym projektu jest Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic.

Więcej informacji na www.wsb.edu.pl/ud lub pod numerem telefonu 32 295 93 15.