Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Unijne wsparcie dla bezrobotnych

Dzień Publicznych Służb Zatrudnienia uroczyście obchodzili pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy. Za pełne zaangażowania działania na rzecz osób bezrobotnych życzenia złożył im prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski.

- W swojej służbie wykazujecie się wyrozumiałością i empatią w stosunku do osób poszukujących pracy  oraz ogromnym profesjonalizmem, fachowością i doświadczeniem. Doceniam również wasze zaangażowanie w pozyskiwaniu interesujących ofert pracy i przede wszystkim środków unijnych, które waszym podopiecznym dają szansę na znalezienie zatrudnienia – mówił prezydent Dawid Kostempski.

Warto przypomnieć, że bezrobotni mieszkańcy naszego miasta mają do dyspozycji kilka projektów, na realizację których placówka pozyskała unijne wsparcie. „Kierunek przedsiębiorczość” to program pomagający osobom bezrobotnym założyć działalność gospodarczą. „Kierunek praca” jest propozycją dla absolwentów szkół i młodych ludzi do 27 roku życia. Starsi świętochłowiczanie, którzy ukończyli pięćdziesiąt lat mogą korzystać z programu „Dojrzały profesjonalizm”. Projekt „Innowacyjne wsparcie dla ciebie” skierowany jest do osób długotrwale bezrobotnych i dziedziczących bezrobocie. Ze środków unijnych wspierany jest też prowadzony od 2008 roku program „Wykorzystaj szansę”. Oferuje on osobom bezrobotnym staże, dotacje i szkolenia. Mogą z niego również korzystać osoby niepełnosprawne. W 2014 roku na realizację tego projektu świętochłowicki PUP pozyskał aż 3,2 mln zł.

W ramach unijnego wsparcia realizowane są także dwa programy dla pracowników PUP. Pierwszy z nich „Stawiamy na jakość” umożliwia tworzenie w świętochłowickim urzędzie dodatkowych miejsc pracy. Drugi to „Leonadro da Vinci - Projekt wymiany doświadczeń” , który pozwala zapoznawać się z dobrymi praktykami realizowanymi w walce z bezrobociem w Europie. Warto przypomnieć, że do tej pory świętochłowicki PUP pozyskał z funduszy unijnych ponad 20 mln zł.