Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Zuzanka i Utopce w Wakacyjnym Teatrze dla Dzieci

Wakacyjny Teatr dla Dzieci cieszy się w naszym mieście ogromnym zainteresowaniem. 25 lipca o godz. 17.00 w Centrum Kultury Śląskiej najmłodsi widzowie obejrzą spektakl „Zuzanka i Utopce”, w wykonaniu świętochłowickiego teatru TRIP. Wstęp 5 zł. 

Bajka opowiada o losach sieroty Zuzanki, której życie uzależnione jest od chytrego gazdy Kurzejki. Pewnego razu dziewczynka spotyka Króla Utopców i wszystko w jej życiu się zmienia.

Aktorzy teatru TRIP wcielają się w rolę wesołych Utopców: Rzęski Wodnej, Wodorostka oraz Tafli. Podczas codziennej przechadzki znajdują zbiór baśni śląskich Gustawa Morcinka „O tym jak Zuzanka poszła w kumy do Utopców” i postanawiają urządzić sobie zabawę w teatr. Utopce odgrywają scenki z baśni tworząc jednocześnie teatr w teatrze.

Propozycja skierowana jest nie tylko do najmłodszych, dobrze bawić się na niej będą także dorośli. Aktorzy w wielu scenach improwizują, dzięki czemu przedstawienie ma żywy charakter. Widzowie zostają wciągnięci w akcję. Czynnie uczestniczą w działaniach scenicznych, uczą się m.in. kroków popularnego śląskiego tańca jakim jest "Trojak". Mnóstwo zabawnych sytuacji wynika także ze sposobu wypowiadania się bohaterów, którzy rozmawiają w gwarze śląskiej.

„Zuzanka i Utopce” to już czwarty wakacyjny spektakl w ramach Wakacyjnego Teatru dla Dzieci. W kolejną środę (1.08) znana i lubiana Fabryka Kultury zaprezentuje sztukę pt. „Figlarze lecą do Los Angeles”.

PLAKAT

REPERTUAR WAKACYJNEGO TEATRU DLA DZIECI