Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Szersza promocja terenów inwestycyjnych

Świętochłowice podpisały porozumienie z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Miasto oferuje 24 tereny. W ramach współpracy PAIiIZ zobowiązała się do przekazywania ofert przygotowanych przez miasto przedsiębiorcom i partnerom zagranicznym. 

Agencja będzie też szkolić i doradzać pracownikom Urzędu Miejskiego w zakresie tworzenia i promowania oferty inwestycyjnej, zarządzania bazami danych i wykazami terenów greenfield (dotychczas nieużywanych przez przemysł lub usługi) i działkami brownfield (poindustrialnymi). Ofertę przygotowaną przez samorządy Agencja będzie dopasowywać do profilu inwestorów.

Zadaniem miasta będzie tworzenie i aktualizowanie oferty inwestycyjnej. Dotychczas w Świętochłowicach można wybierać spośród 24 terenów. Największy z nich leży w rejonie ul. Uroczysko i Przemysłowej. Ma 24 hektary. Część miejskich terenów przyłączono  do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Projekt współpracy PAIiIZ z jednostkami samorządu terytorialnego rozpoczął się w 2009 roku. Do tej pory podpisała już 55 umów z miastami.