Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Speedrowerowy show

Na torze OSiR Skałka rozegrano międzynarodowy mecz speedrowerowy. W spotkaniu towarzyskim zmierzyły się zespoły MS Śląska Świętochłowice i angielskiej drużyny Astley & Tyldesley Manchester. Triumfowali świętochłowiczanie 76:74.

Wydarzenie miało niezwykłą oprawę. Zawody rozpoczęły się od rundy honorowej wyjątkowym samochodem – Fiatem 126 p, w wykonaniu prezydenta Świętochłowic Dawida Kostempskiego i żużlowej ikony Śląska, Pawła Waloszka.

Później na tor wyszli polscy i angielscy speedrowerzyści. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy wygrali pierwszą gonitwę 7:3. Świętochłowiczanie zdołali jednak wyrównać i ostatecznie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Najwięcej punktów dla Śląska wywalczył Mateusz Pacek (12), a wśród gości najlepiej spisał się Marcin Jakubiak, który na co dzień startuje w barwach zespołu z Astley.

W trakcie pojedynku na torze mogliśmy zobaczyć także młode talenty, które dopiero rozpoczynają swą przygodę ze speedrowerem. W tej międzynarodowej rywalizacji wygrał Charlie Burgers z kompletem punktów przed dwójką zawodników Śląska Filipem Dybałą i Jakubem Tuszym.

Na zakończenie prezydent Świętochłowic i jego drugi zastępca Stanisław Korman zmierzyli się na speedrowerach z działaczami klubu.