Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Skuteczne interwencje strażników miejskich

Świętochłowicka Straż Miejska rozpoczęła akcję „Niewidoczne znaki drogowe”. Funkcjonariusze mają na koncie również kilka innych skutecznych interwencji.

Akcja „Niewidoczne znaki drogowe” jest reakcją na częste zgłoszenia mieszkańców i użytkowników dróg. Wszystkie przypadki ustalonych i sfotografowanych miejsc w których znaki nie są w pełni widoczne lub są wywrócone i nieczytelne będą na bieżąco przekazywane do Referatu Zarządu Dróg. Następnie urzędnicy podejmą niezwłocznie działania, aby przywrócić pełną widoczność wszystkich znaków. Pierwsza efekty można zobaczyć już na skrzyżowaniu ulic Wodnej i Wyzwolenia.

Wkrótce Straż Miejska planuje akcję   „Posprzątaj po swoim pupilu”.

Funkcjonariusze w ostatnim czasie skutecznie interweniowali w innych przypadkach. W Lipinach strażnicy miejscy zauważyli unoszący się gęsty dym spomiędzy zarośli. Okazało się, że dwóch mężczyzn spalało odpady (wiązki kabli) poza spalarnią. Na miejscu porzucili oni również rower, pochodzący prawdopodobnie z kradzieży. Na „Uroczysku” doszło do podobnej sytuacji. Odpady w postaci kabla spalał mieszkaniec Chorzowa. Otrzymał mandant w wysokości 500 zł.

W Chropaczowie natomiast grupa młodocianych zachowywała się w sposób nienaturalny przenosząc podejrzane przedmioty. Funkcjonariusze Straży Miejskiej zabezpieczyli m.in. kilkadziesiąt metrów kabla nawiniętego na drewniany bęben, który również  prawdopodobnie pochodzi z kradzieży.

Zarówno rower jak i drewniany bęben z kablem znajdują się w siedzibie Straży Miejskiej. W tych i innych sprawach mieszkańcy mogą zgłaszać do pod numerem tel. dyżurnego  32 3491971 w godz. od 7.00 do 22.00.