Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Skałka Festival 2017

Skałka Festival 2017 odbędzie się w weekend 6-7 maja. Wydarzenie zostanie zorganizowane po raz pierwszy. Czego możemy się spodziewać?

W sobotę i w niedzielę w godz. od 12 do 22 na terenie OSiR Skałka będzie można spróbować napojów i potraw oferowanych przez liczne food trucki. Pierwszego dnia od  godz. 16 aż do północy potrwa koncert muzyki elektronicznej połączony z widowiskiem laserowym. Przed publicznością wystąpią m.in. Silesia ( Dirty Stuff Rec), Infinity & Mc Akira (Sonic Nation), Nu:Tec (Naplam Collective).

Niedziela obfitować będzie w atrakcje i animacje dla dzieci ( w godz. 15–18). Nie zabraknie także muzyki. W koncercie charytatywnym dla Lenki zagrają: Venimus, Zgrani Fest, Kaniewska Reczyńska Akustycznie, Moonkite oraz De Silvers. Początek o godz. 17.

7 maja o godzinie 10 każdy chętny może wystartować w biegu ulicami miasta „7 km na 70-lecie”. Zapisy prowadzone będą w  biurze zawodów  przy  Alei Parkowej od godz. 8.30 do 9.30. Udział jest bezpłatny, a dla zwycięzców przygotowano atrakcyjne nagrody. Przewidywana trasa biegu prowadzić będzie: Al. Parkową, ul. Szkolną, ul. Matki Polki, ul. Polną, ul. Szpitalną, ul. Licealną, ul. Młodzieżową, ul. Żołnierską, ul. Polaka, ul. Katowicką, ul. Bytomską, ul. Pocztową, ul. Kubiny. Na czas tego wydarzenia wymienione ulice zostaną wyłączone z ruchu. Organizatorzy proszą także okolicznych mieszkańców o zaparkowanie swoich pojazdów poza trasą biegu.

Dodatkowo w weekend z ruchu wyłączona będzie Aleja Parkowa na odcinku od ul. Bytomskiej do bramy kąpieliska ekologicznego OSiR „Skałka”.