Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Sezon speedrowerowy rozpoczęty

W niedzielę 27 kwietnia br. na „Skałce” rozpoczął się kolejny sezon rywalizacji w Lidze Ogólnopolskiej Speedrowera  MKS Śląsk Świętochłowice. Przed zawodami, na specjalnie przygotowanym torze na boisku żwirowym, odbył się pokaz speedway quadów w wykonaniu zawodników Speedway Quad Częstochowa.

Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali się Dawid Hoffman, Łukasz Eliasz, Łukasz Pacud i Piotr Chęciński oraz byli żużlowcy „Śląska” Jacek Folkert oraz Paweł Rajczyk.

Na trybunach zasiedli m.in. członkowie Stowarzyszenia Weteranów Sportu Żużlowego, w tym  Paweł Waloszek, Antoni Dudek, Erwin Brabaiński. Pokazy oglądał prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski, który  następnie zainaugurował nowy sezon ligi speedrowera w Świętochłowicach.

Rywal Śląska, Astromal Szawer Leszno zawsze sprawia, że zawody na „Skałce” należą do ciekawych i emocjonujących. Nie inaczej było tym razem.
Gospodarze po 6 biegach prowadzili 38:21. Leszczynianie jednak nie złożyli broni i zabrali się do odrabiania strat. Przed biegami nominowanymi prowadzenie Śląska wynosiło zaledwie 8pkt.

Pierwszy z biegów nominowanych zakończył się remisem, w ostatniej gonitwie minimalnie lepsi okazali się goście wygrywając 5:4. W całym meczu górą jednak byli gospodarze.

MKS Śląsk Motokris Świętochłowice – LKS Atromal Szawer Leszno 82:75 Najwięcej punktów dla Śląska zdobył Steve Harris 17.
Pozostali zawodnicy Śląska wywalczyli: D. Bas i K. Bielica po 14pkt., D. Zając 10pkt., K. Bielaczek 9pkt., M. Pacek 7pkt., R. Pigoń 6pkt., P. Pluczyński 3pkt., M. Erbisz 2pkt.