Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Setne urodziny

W poniedziałek setne urodziny obchodził świętochłowiczanin Józef Kauczor. Z tej okazji dostojnemu jubilatowi najlepsze życzenia żłożyli wiceprezydent Bartosz Karcz oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Halina Sitek.

W uroczystości wzięli udział także najbliżsi pana Józefa. – Zawsze był dobrym mężem, troskliwym i opiekuńczym. Przez te wszystkie minione lata pomagał mi w prowadzeniu gospodarstwa domowego. Nie uchylał się od sprzątania, czy prania firan – zapewnia żona jubilata, Elfryda.

W okresie aktywności zawodowej przez 46 lat pan Józef pracował jako ślusarz w zakładzie koksochemicznym. Walczył na froncie podczas II wojny światowej. W młodości mieszkał w Chorzowie, mieście swojego urodzenia. Od 32 lat jest mieszkańcem świętochłowickiego Chropaczowa.

Jego pasją przez długie lata była hodowla gołębi. - Miałem gołębie z całego świata. Dużo by o tym opowiadać, ale dzisiejsze święto to nie okazja ku temu. Dziękuję, że mnie odwiedziliście, życzę Wam zdrowia – mówił dostojny jubilat, co jakiś czas zachęcając do spróbowania urodzinowego kołocza.