Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Senior z wigorem

 W Centrum Kultury Śląskiej podsumowano profilaktyczny program „Senior z wigorem”.

Blisko 90 osób po 60. roku życia, od maja do listopada tego roku, uczestniczyło m.in. w zajęciach dotyczących profilaktyki otyłości, cukrzycy i miażdżycy. Seniorzy spotykali się także ze specjalistami zajmującymi się m.in. terapią zajęciową, psychologią, fizjoterapią, pielęgniarstwem, czy dietetyką. Każdy miał możliwość zmierzenia zawartości tkanki tłuszczowej, mięśniowej i poznania swojego wieku metabolicznego. Wykonywano badania – morfologię i cholesterol, a także mierzono ciśnienie tętnicze i poziom glukozy we krwi. 
 
Podczas spotkania prezydent Świętochłowic odniósł się do działalności seniorów w naszym mieście, a także podziękował za wsparcie, doświadczenie i wiedzę.  Przypomniał także o działalności Rady Seniorów, która ma coraz większy wpływ na kreowanie prawa lokalnego.  
 
- Opiniujecie uchwały dotyczące seniorów powyżej 60. roku życia, a także przekazujecie nam wiedzę czego seniorzy potrzebują – mówił prezydent Dawid Kostempski.
 
Współfinansowany przez miasto program „Senior z wigorem” realizował Zespół Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach. Już teraz organizatorzy zastanawiają się nad kolejną edycją w 2016 roku.