Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Rowerowa Gra Miejska już 19 maja

19 maja w Świętochłowicach odbędzie się Rowerowa Gra Miejska organizowana w ramach  ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”.  Rowerami przez miasto przejadą świętochłowiccy bibliotekarze, czytelnicy, miłośnicy książek i rowerów. Nie będzie to jednak zwykła przejażdżka.

Dla uczestników rowerowej wycieczki na poszczególnych stacjach na terenie Świętochłowic przygotowano specjalne zadania, za których wykonanie będzie można zebrać punkty. Ten kto zdobędzie ich najwięcej, zostanie zwycięzcą. W przypadku remisu o zwycięstwie zadecyduje  dodatkowy quiz. Scenariusz tegorocznej gry miejskiej będzie dotyczyć ciekawych  miejsc w Świętochłowicach.

Zawodnicy do pokonania będą mieli trasę ok. 10 km. Wyruszą o godzinie 11.30 spod Biblioteki Centralnej MBP, a postoje zorganizowane zostaną przy Muzeum Powstań Śląskich, w Parku Jordanowskim, na Placu Słowiańskim w Lipinach, w Filii nr 1 MBP,  w Miasteczku Ruchu Drogowego przy SP nr 1, a finał rozegra się na terenie OSIR Skałka.

W Rowerowej Grze Miejskiej „Odjazdowy Bibliotekarz” mogą wziąć udział zespoły od 2 do 5 osób, przy czym jedna z nich musi być pełnoletnia. Mile widziane są całe rodziny. Kolorem przewodnim „Rowerowej gry miejskiej” będzie pomarańczowy. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe koszulki, a dla najlepszych drużyn przewidziano atrakcyjne nagrody.

Swój udział w grze można zgłosić pod numerem telefonu 32 2455 210, drogą mailową promocja@mbp.swietochlowice.pl (w tytule maila należy wpisać „Odjazdowy Bibliotekarz”). W przypadku uczestnictwa dzieci i ich opiekunów należy o tym poinformować w zgłoszeniu. Zapisać można się także w dniu akcji (19 maja) o godzinie 10.30 w siedzibie Biblioteki Centralnej  przy ul. Konstytucji 1997 r. 1d. Warunkiem udziału w rajdzie jest posiadanie sprawnego roweru oraz kasku.

PLAKAT

REGULAMIN