Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Rowerem miejskim przez godzinę za darmo

W sobotę 22 września przypada Europejski Dzień bez Samochodu. Tego dnia warto skorzystać z alternatywnych sposobów poruszania się po naszym mieście. Jednym z nich jest "Świętochłowicki Rower Miejski", który w Świętochłowicach jest obecny od kilku miesięcy. 

W najbliższą sobotę, Nextbike Polska - operator "Świętochłowickiego Roweru Miejskiego"  z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu  przygotował specjalną promocję. Każdy, kto wypożyczy tego dnia jednoślad, będzie mógł nim jeździć przez godzinę bez opłat. To świetna okazja, by przekonać się, że podróż rowerem może być wygodna, przyjemna, a czas dojazdu do miejsca docelowego porównywalny z innymi środkami transpo rtu. 

Choć rowery są obecne w naszym mieście od niedawna, już cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Od uruchomienia roweru miejskiego 29 czerwca tego roku, jednoślady wypożyczono w Świętochłowicach już ponad 3500 razy. 

Z rowerów warto korzystać nie tylko w celach rekreacyjnych, są one także świetną opcją na codzienne szybkie przemieszczanie się w mieście, zwłaszcza w godzinach szczytu. W tym roku ze "Świętochłowickiego Roweru Miejskiego” możemy korzystać do 30 września. W kolejnych latach projekt ma być kontynuowany i rozszerzany.

Europejski Dzień Bez Samochodu to kulminacyjny punkt Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który już od 17 lat promuje ekologiczne formy przemieszczania się.