Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Remont skrzyżowania - utrudnienia

W poniedziałek – 6 lipca br. rozpocznie się drugi etap modernizacji torowiska linii tramwajowej nr 7 w rejonie skrzyżowania ul. Bytomskiej z Chorzowską w Piaśnikach.

Prace, które zakładają wymianę torowiska oraz remont warstwy ścieralnej tarczy skrzyżowania, mają potrwać 14 dni. Konieczne będzie zamknięcie wjazdu na skrzyżowanie od ul. Chorzowskiej.

Objazdy poprowadzą:

- dla samochodów osobowych ulicami : Bytomską, Stawową, Sudecką, Bieszczadzką, Chorzowską (w obu kierunkach).

- możliwy jest też przejazd ul. Bytomską, Krasickiego, Korfantego, Chorzowską (w obu kierunkach).

- dla samochodów ciężarowych: dojazd do Świętochłowic - DTŚ w kierunku dzielnicy Chebzie w Rudzie Śląskiej, ul. Asfaltową i Chorzowską, wyjazd ze Świętochłowic: ul. Chorzowską, Asfaltową i DTŚ w kierunku Katowic.  

Czasowo zawieszony zostanie też ruch tramwajów nr. 7, 17, i 29 w relacji Świętochłowice – Bytom. Zmiany będą obowiązywać od 6 lipca br. przez trzy tygodnie .

  • tramwaje linii nr 5 kursować będą na trasie: Zabrze Zaborze pętla – Biskupice – Szombierki – Łagiewniki – Ruda Śląska Chebzie pętla,
  • tramwaje linii nr 9 kursować będą na trasie: Bytom Jagiellońska – Chebzie – Świętochłowice Mijanka – Chorzów Batory – Katowice Zawodzie pętla,
  • uruchomiona zostanie linia nr 30 kursująca w relacji: Zabrze Biskupice pętla – Bytom Jagiellońska,
  • wprowadzone zostaną zmiany w rozkładzie jazdy tramwajów linii nr 1, 3, 4 i 33,
  • uruchomiona zostanie przez KZK GOP autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-7, kursująca w relacji: Bytom Łagiewniki Targowisko – Chorzów Batory zajezdnia.

Podczas pierwszego etapu dodatkowo w ramach utrzymania ulic wykonano remont nawierzchni ul. Bytomskiej w kierunku Bytomia o powierzchni ponad 1 tys. mkw. Wyremontowano też wlot i wylot skrzyżowania Bytomska- Chorzowska od strony DTŚ.

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu “Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.