Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Przystań w nowej odsłonie

W piątek, 12 września br, została otwarta zmodernizowana przystań kajakowa na „Skałce”. Kajaki i rowerki wodne znów wypłynęły na staw, jednak obiekt w nowej odsłonie ma do zaoferowania znacznie więcej.

Tego dnia mieszkańcy chętnie korzystali z możliwości przejażdżki ślizgaczem i łodzią ratowniczą  świętochłowickiego WOPR-u. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także nowe kajaki i rowerki wodne. Z kolei na brzegu toczyły się rozgrywki szachowe i w boules.

Przystań kajakowa przy „Skałce’ przeszła gruntowny remont. Zmodernizowany został budynek, a także pomosty na stawie. Wokół budynku wymieniono nawierzchnię chodników i placów, ustawiono drewniane pergole, stoliki szachowe i stojaki na rowery. Dla osób, które lubią aktywny wypoczynek wyznaczono bulodrom i zamontowano siłownię na świeżym powietrzu. Koszt inwestycji wyniósł 1, 2 mln zł i w 85 proc. został pokryty z budżetu Unii Europejskiej.

Przystań kajakowa (we wrześniu) będzie czynna w weekendy w godz. od 13.30 do zmierzchu. Wypożyczenie kajaka kosztuje 5 zł za 30 min i 9 zł na 60 min, natomiast wypożyczenie rowerka wodnego kosztuje 7 zł za 30 min i 12 zł za 60 min.

Mówi: Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic

Mówią : mieszkańcy Świętochłowic

Mówi: Grzegorz Truchan, kierownik świętochłowickiej drużyny WOPR