Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Program Rewitalizacji Świętochłowic

Instytucje, organizacje pozarządowe i przedsiębiorcy składali w urzędzie swoje pomysły na ożywienie zdegradowanych obszarów Świętochłowic. Na początku września rozpoczną się spotkania warsztatowe. Urząd miejski chce poprawić warunki życia mieszkańców. W tym celu przystąpił do opracowania „Lokalnego Programu Rewitalizacji Świętochłowic”.

Wszystkie zainteresowane osoby mogą wziąć udział w spotkaniach warsztatowych. W ich trakcie przedstawione zostaną dotychczasowe wyniki prac nad „Lokalnym Programem Rewitalizacji Świętochłowic do roku 2013”. To także okazja do zaprezentowania zgłoszonych dotychczas propozycji przedsięwzięć, które mają na celu ożywić zdegradowane obszary miasta, przywrócić ład przestrzenny i gospodarczy, a także odbudować więzi społeczne. Uczestnicy spotkań będą mogli zgłosić także nowe propozycje.

Lokalny Program Rewitalizacji (LPR) jest dokumentem określającym kierunki działań rewitalizacyjnych. Posłuży on do pozyskania pieniędzy z Unii Europejskiej przez władze samorządowe oraz innych uprawnionych beneficjentów. Dlatego tak istotne jest włączenie mieszkańców w przygotowanie właściwych projektów. Dzięki temu pozyskane pieniądze zostaną wydane, tam gdzie będą naprawdę potrzebne.

W oparciu o proponowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego kryteria wyznaczenia obszarów problemowych dla Lokalnych Programów Rewitalizacji dokonano analizy dla Świętochłowic. Wymagane kryteria spełniają trzy dzielnice: Lipiny, Centrum, Chropaczów, a także fragmenty dzielnic Zgoda i Piaśniki. Zobacz mapę i sprawdź wykaz ulic.

Poznaj szczegóły