Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Policjanci podsumowali 2017 rok

W Komendzie Miejskiej Policji w Świętochłowicach odbyła się narada podsumowująca efekty pracy policjantów w ubiegłym roku. W Świętochłowicach jest coraz bezpieczniej, odnotowano też znaczący spadek przestępczości. Za świetne wyniki i skuteczność w działaniach policjantom podziękował prezydent miasta Dawid Kostempski.

- To był bardzo dobry rok dla świętochłowickiej policji, a współpraca KMP z miastem przebiegała wzorowo - mówił podczas narady prezydent Dawid Kostempski. Podkreślił też, że zrealizowano szereg przedsięwzięć, które przysłużyły się mieszkańcom. - Z roku na rok statytystki świętochłowickiej policji są coraz lepsze, co przekłada się na większe bezpieczeństwo w mieście  - zaznaczył prezydent.

Efekty pracy świętochłowickich funkcjonariuszy zaprezentował Komendant insp. Andrzej Brzozowski i jego zastępca kom. Michał Sokołowski.

Ze zgromadzonych statystyk wynika, że każdego dnia 2017 roku: funkcjonariusze świętochłowickiej policji zatrzymywali średnio jednego sprawcę na gorącym uczynku, sprawdzali trzeźwość 304 kierowców, przeprowadzali 28 interwencji, pełnili 17 służb patrolowych, legitymowali 99 osób, ujawniali 14 wykroczeń szczególnie uciążliwych, nakładali 39 mandatów.

Jednym z najważniejszych osiągnięć policji w minionym roku jest ograniczenie liczby przestępstw na terenie Świętochłowic o prawie 25 proc. W 2016 było ich 528, a w 2017 roku – 397. Odnotowano także wysoką liczbę zatrzymań sprawców na gorącym uczynku – średnia tych zatrzymań w Świętochłowicach jest wyższa od średniej krajowej i wojewódzkiej.

O prawie 30 proc. spadła liczba zatrzymanych nietrzeźwych kierujących przy jednoczesnym wzroście osób przebadanych, która w 2017 roku wyniosła 111 312 osób. Prowadzone przez Wydział Ruchu Drogowego działania przynoszą więc efekty, coraz mniej osób wsiada za kierownicę „na podwójnym gazie”.

Kolejnym ważnym obszarem w działalności świętochłowickiej policji są przedsięwzięcia profilaktyczne. W 2017 roku zrealizowano ich łącznie 149. Kierowano je  głównie do dzieci i młodzieży wszystkich placówek oświatowych, a także dorosłych mieszkańców oraz seniorów gminy Świętochłowice. W zajęciach uczestniczyło ponad 8 tys. mieszkańców miasta.