Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Pierwszoklasiści przedszkolakom

Wielką galą – występami artystycznymi w Centrum Kultury Śląskiej na Zgodzie podsumowano akcję „Sześciolatek każdy wie w szkole wcale nie jest źle”. Poprzedziły ją spotkania w przedszkolach z rodzicami sześciolatków, lekcje pokazowe i dni otwarte w szkołach. 
 
- Świętochłowickie szkoły gotowe są na przyjęcie dzieci sześcioletnich. Bez względu na to, czy obowiązek szkolny będzie obligatoryjny, czy fakultatywny będziemy zachęcać rodziców do wysyłania dzieci w tym wieku do szkół. Gwarantuje to ich rozwój, pielęgnuje pasje i zwiększa umiejętności -  podkreśla Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic.
 
Spora grupa rodziców zmieniła zdanie ulegając argumentom specjalistów i własnych dzieci. 
- Mamo to jest fajne, ja chcę do szkoły – emocjonowała się sześcioletnia Zuzia, która w CKŚ na Zgodzie oglądała występy starszych kolegów. 
 
Na spotkania – lekcje pokazowe i dni otwarte - do szkół przyszło wielu rodziców sześciolatków. Część z nich mimo wcześniejszych wątpliwości postanowiła posłać we wrześniu dzieci do pierwszej klasy. Prezydent Dawid Kostempski osobiście w lutym przekonywał ich o korzyściach płynących z tej decyzji podczas spotkań we wszystkich miejskich przedszkolach. Wspierała go m.in. Karina Pawłowska, dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty, nauczyciele, psychologowie, a także rodzice dzieci, które już chodzą do szkoły.
 
Beata Lipińska, mama ucznia Szkoły Podstawowej nr 8 cieszy się, że posłała tam sześciolatka: - Nie wyobrażam sobie, żeby mogło być inaczej. Jestem bardzo zadowolona i nie zmieniłabym decyzji. Szkoła jest przygotowana na przyjęcie dzieci. Moje czuje się tutaj jak ryba w wodzie. 
 
Wśród argumentów przemawiających za rozpoczęciem nauki przez sześciolatki specjaliści wymieniali m.in. duże możliwości intelektualne pozwalające szybko przyswajać wiedzę, zaspokajanie ciekawości oraz fakt, że szkoła wpływa na szybsze usamodzielnienie się, uczy odpowiedzialności, współpracy i działania zespołowego.
 
mówi: Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic