Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Otwarcie Salonu Literacko-Muzycznego w filii nr 1 w MBP

23 lutego br. został otwarty Salon Literacko-Muzyczny w filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach. W inauguracyjnym spotkaniu kulturalnym uczestniczył prezydent miasta Dawid Kostempski. 

Filia  nr 1 MBP znów w nowej odsłonie. Kilka miesięcy temu biblioteka zyskała nowy wygląd po generalnym remoncie m.in. czytelni i pojawieniu się sali multimedialnej. Teraz czas na nowe inicjatywy i spotkania w „Salonie Literacko-Muzycznym”.

- Wzorem bibliotek w całej Polsce wychodzimy do naszych czytelników z ofertą nie tylko książkową, ale też kulturalną i rozrywkową – mówi Joachim Krzyk, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Juliusza Ligonia w Świętochłowicach.

Na otwarciu Salonu Literacko-Muzycznego zorganizowano wieczór poezji i muzyki „Porozmawiajmy o miłości” w wykonaniu aktorów Teatru Polskiego z Bielska-Białej. Takich spotkań z literaturą i muzyką w świętochłowickiej bibliotece będzie więcej.

Poezję czytał dziennikarz Radia Katowice - redaktor Maciej Szczawiński, publicysta kulturalny, krytyk literacki, pisarz. Od wielu lat prezentuje poezję na antenie Radia Katowice, ocenia wiersze poetów współczesnych jak i te, które nadsyłają słuchacze. Ponadto informuje o nowościach wydawniczych, przedstawia sylwetki autorów i dyskutuje z ludźmi kultury – o sztuce.
 
Na otwariu Salonu Literacko-Muzycznego w Świętochłowicach wystąpili także aktorzy: Marta Gzowska-Sawicka i Rafał Sawicki, w ich wykonaniu można było usłyszeć teksty  m.in. Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego.