Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Orkiestra zagra w Muzeum i na basenie

W niedzielę w ramach 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  w świętochłowickim Muzeum Powstań Śląskich przy ul. Polaka 1  będzie można m.in. wylicytować zaproszenie na sesję zdjęciową we wnętrzach orestaurowanego budynku muzeum oraz wykonanie monidła w wybranych przez siebie strojach z epoki. Na aukcje trafi także książka Józefa Krzyka „Wojna Papierowa” z autografem autora.

W tym dniu, jak w każdą niedziele,  muzeum będzie można zwiedzać bezpłatnie w godz. od 12.00 do 17.00. Ekspozycję zaprezentuje Franek, który oprowadzi zainteresowane osoby po obiekcie. Warto przypomnieć, że jest on także tytułowym bohaterem filmu z Franciszkiem Pieczką w roli głównej, wprowadzającym zwiedzających w tematykę powstańczą. Dobrowolne datki na WOŚP zbierane będą do puszki ustawionej przy kasie. 

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wesprą także świętochłowiccy WOPR-owcy.

W niedzielę, 11 stycznia w godz. 7:00 – 19:00 na pływalni SP 1 rozpocznie się VII Sztafeta Pływacka. Tego dnia, zamiast zakupu biletu, będzie można wesprzeć zakup sprzętu medycznego dla dzieci i seniorów.

Osoby indywidualne mogą zapisywać się na listach startowych znajdujących się przy kasie kąpieliska – ul. Zubrzyckiego 38. Wszystkie grupy zorganizowane oraz WOPR proszone są o kontakt z kierownikiem drużyny – Grzegorz Truchan, nr tel. 600 853 841.