Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Odnowili kolejne klatki schodowe

Grupa remontowo – budowlana z Centrum Integracji Społecznej odnowiła kolejne trzy klatki schodowe wraz z pomieszczeniami sanitarnymi przy ul. Bocznej w dzielnicy Lipiny.   
 
W lipcu tego roku, przy tej samej ulicy, odnowiono trzy, a wcześniej pięć klatek przy ul. Nowotki, Wallisa oraz Placu Słowiańskim.  
 
- Od razu lepiej. Na remont sieni czekaliśmy wiele lat. Pracownicy zrobili dobrą robotę, bardzo się starali – chwalą Arkadiusz, Regina i Dorota sąsiedzi z Bocznej 3b.  

W ramach prac uzupełniono tynki, wyrównano powierzchnie, wymalowano ściany  i schody. 
 
- Będące w złym stanie, bardzo zaniedbane klatki remontowaliśmy ponad trzy miesiące.   Wilgoć i odpadający tynk to główne problemy, z którymi musieliśmy się uporać – mówi jeden z wykonawców Piotr Malorny.  
 
Warto przypomnieć, że wspomniana grupa remontowo – budowlana działa w  ramach projektu „Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach – nowe szanse i możliwości”.
 
Osoby objęte nim są długotrwale bezrobotne i nie posiadają prawa do zasiłku. Ucząc się nowego zawodu  pomagają sobie, a także innym. Dzięki aktywności otrzymują świadczenie integracyjne w wysokości zasiłku dla bezrobotnych oraz posiłek.
 
Przypomnijmy, że w CIS-ie zostały utworzone także grupy utrzymania terenów zielonych oraz krawiecka. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.  
 
Zdjęcia: po i przed remontem.