Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Odnowili klatki schodowe

Zakończyły się kolejne remonty w ramach projektu „Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach – nowe szanse i możliwości”. Tym razem grupa remontowo-budowlana odnowiła trzy klatki schodowe przy ul. Bocznej oraz znajdujące się w nich pomieszczenia sanitarne.

Zakres prac obejmował uzupełnienie tynków, wyrównanie powierzchni oraz malowanie ścian, sufitów oraz schodów. W ten sposób uczestnicy projektu zdobywają umiejętności niezbędne do podjęcia zatrudnienia w nowym zawodzie. Zajęcia praktycznej nauki zawodu odbywają się cztery dni w tygodniu, piąty dzień jest przeznaczony na spotkania w siedzibie Centrum Integracji Społecznej.

Wcześniej wyremontowano już pięć klatek schodowych przy ul. Nowotki, Wallisa oraz Placu Słowiańskim.  

Osoby objęte programem są długotrwale bezrobotne i nie posiadają prawa do zasiłku. Dzięki swojej aktywności otrzymują świadczenie integracyjne w wysokości zasiłku dla bezrobotnych oraz posiłek.

Przypomnijmy, że w CIS-ie zostały utworzone także grupy utrzymania terenów zielonych oraz krawiecka. Ta pierwsza m.in. szyje poszewki dla Zespołu Opieki Zdrowotnej i Ośrodka Pomocy Społecznej, a druga dba o wygląd miejsc zielonych, w tym parku przy Centrum Kultury Śląskiej. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.