Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Odebrała ministerialne stypendium

Agata Bucka – świętochłowiczanka i studentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach - odebrała stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2014/2015.

Za swoje dotychczasowe wyniki w nauce  została uhonorowana m.in. stypendium Prezydenta Miasta Świętochłowice dla najzdolniejszych studentów. Podobne wyróżnienie przyznał jej Rektor Uniwersytetu Śląskiego.

Studentka V roku jednolitych studiów magisterskich na Wydziale Pedagogiki i Psychologii uczestniczy w wielu projektach naukowo-badawczych i konferencjach. Jest także członkiem Studenckich Kół Naukowych.

Dyplom potwierdzający nadanie stypendium odebrała we wtorek 12 maja br. w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Podczas uroczystości w imieniu prezydenta Świętochłowic, Dawida Kostempskiego list gratulacyjny stypendystce wręczył Stanisław Korman, II zastępca prezydenta miasta.   

Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2014/2015, przyznano 926 studentom z całego kraju. 

Fot. UŚ Katowice