Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

O przyszłości „dziewiętnastki”

W środę prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski spotkał się z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej nr 19. Poinformował o zamierzeniach inwestycyjnych zarówno wobec placówki, jak i całej dzielnicy Lipiny.

- Szkoła wymaga remontu, należy go jednak przeprowadzić kompleksowo – mówił podczas spotkania Dawid Kostempski. - W planie inwestycyjnym jest wybudowanie boiska wielofunkcyjnego, które posłuży uczniom SP nr 19 i wszystkim mieszkańcom Lipin – dodał.

Prezydent wspomniał także o nowych placach zabaw, które mają powstać w tym roku we wszystkich dzielnicach miasta. W przypadku Lipin taki obiekt wraz z siłownią pod chmurką pojawi się przy ul. Świerczyny.

Podczas spotkania prezydent odpowiadał na pytania rodziców, w tym o ewentualne plany likwidacji szkoły. Tym ostatnim stanowczo zaprzeczył.
- Ta szkoła zaspakaja potrzeby oświatowe dzielnicy Lipiny. Nigdy nie zamierzaliśmy jej zlikwidować, czy sprzedawać budynku w którym się mieści – zapewniał Dawid Kostempski.

Prezydent przypomniał, że w tej kadencji władze miasta w ramach prowadzonej polityki oświatowej zdecydowały się na połączenie Zespołu Szkół Ekonomiczno – Informatycznych z Zespołem Szkół Ekonomiczno – Usługowym oraz likwidację Gimnazjum nr 4, w budynku którego obecnie znajduje się nowa siedziba SP nr 4. W obu przypadkach zarówno nauczyciele, jak i pozostali pracownicy zachowali pracę. Przypomnijmy, że w budynku po byłej SP nr 4 powstają właśnie mieszkania komunalne.