Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Nowy plac zabaw - otwarcie niebawem

Na dniach oddany zostanie do użytku nowy plac zabaw przy Centrum Kultury Śląskiej w dzielnicy Zgoda.
 
Za ponad 180 tys. w miejscu tym m.in. zamontowano urządzenia zabawowe wraz z elementami małej architektury i nowe oświetlenie,  położono też nawierzchnię syntetyczną, część terenu utwardzono kostką brukową. Aktualnie trwa odbiór techniczny nowego obiektu, którego otwarcie zaplanowano w drugiej połowie lipca.
 
Do końca miesiąca mają zakończyć się też remonty bieżące pozostałych 21 placów zabaw na terenie miasta. Prace, w tym konserwacja i czyszczenie,  prowadzone są zgodnie wytycznymi protokołu z przeglądu tych obiektów.  I tak m.in. zamontowano już nowy pomost drewniany na placu dla dzieci przy ul. Wodnej i Polnej. W Parku Heiloo zdemontowano uszkodzony ślizg, który wymieniony zostanie na nowy, w miejscu tym naprawiona będzie też bezpieczna nawierzchnia, uzupełniono zdewastowane przęsła przy ul. Górniczej i Chopina.  Koszt bieżących napraw wszystkich obiektów, to około  62 tys. zł.    
 
Warto przypomnieć, że tylko w zeszłym roku w Świętochłowicach otwarto trzy nowe place dla dzieci przy ul.  Łagiewnickiej, Świerczyny i Chorzowskiej.