Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

W nagrodę odwiedziły Chiny

Uczennice klasy uniwersyteckiej I Liceum Ogólnokształcącego w Świętochłowicach, które wykazały się największym zaangażowaniem w naukę języka chińskiego, a co za tym idzie uzyskały z tego przedmiotu najwyższe wyniki miały możliwość uczestniczyć w wycieczce do Chin.  Była to nagroda Prezydenta Miasta Dawida Kostempskiego. Opiekunem grupy był dyrektor szkoły Mariusz Szeremeta.

W Chinach uczestnicy wyjazdu zwiedzili m.in. Pekin, Zakazane Miasto, Wielki Mur, a także Tai'an, miasto partnerskie Świętochłowic. Odwiedzili m.in. tamtejszą szkołę, gdzie była doskonała okazja, by nauczyć się jeszcze lepiej języka chińskiego. Wyprawa do Państwa Środka, a także utworzenie klasy chińskiej są elementami współpracy obu miast. Nasz azjatycki partner zorganizował cały pobyt.

Pierwsza w Polsce uniwersytecka klasa z obowiązkowym językiem chiińskim powstała dzięki współpracy: miasta Świętochłowice, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1. Dodatkowo projekt wspiera miasto Tai'an.

ZOBACZ FILM Z WYJAZDU