Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Muzeum z kolejną nagrodą

Muzeum Powstań Śląskich z kolejną prestiżową nagrodą. Tym razem w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2015 w kategorii „zrewitalizowany obiekt użyteczności publicznej”.

Oprócz świętochłowickiej placówki uhonorowane zostały m.in.: Muzeum Śląskie w Katowicach, Kopalnia Guido w Zabrzu, Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu, Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku, rewitalizacja Zespołu Sztygarka w Chorzowie, budowa parku tematycznego -  GEOsfera w Jaworznie

Uroczystość oficjalnego ogłoszenia wyników i wręczenia nagród odbyła się w piątek w ramach Śląskich Dni Architektury w Sali Marmurowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Przypominamy, że Muzeum Powstań Śląskich niedawno obchodziło roczek. W tym czasie odwiedziło je 24 tysiące osób. Muzeum odebrało też wiele ważnych wyróżnień m.in. Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego za Wydarzenie Muzealne Roku 2014 w kategorii „wystawy”,  Wydarzenie Historyczne Roku 2014, Marka-Śląskie w kategorii „Dziedzictwo Kulturowe Regionu” oraz Modernizacja Roku 2014.